Cum ne tratăm?

Probabil ştii deja că într-o răceala sau gripă se pot trata doar simptomele şi nu cauza. Un detaliu mai puţin cunoscut este că simptomele răcelii, precum durerea de cap, nasul înfundat sau tusea, nu sunt produse de acţiunea virusului în sine, ci sunt date de reacţia corpului la simpla prezenţă a virusului.

Când corpul tău detectează prezenţa unui virus, sistemul imunitar reacţionează prin inflamarea mucoasei nazale, ceea ce poate duce la congestionarea acesteia. Pe măsură ce răceala evoluează, alte simptome îşi fac simţită prezenţa – apar obişnuitele dureri de cap, dureri în gât, strănutul, asociate de obicei atât cu răceala cât şi cu gripa, în timp ce febra este mai degrabă un simptom gripal.

Toate aceste simptome afectează funcţionarea organismului, induc o stare de oboseală accentuată şi te pot împiedica să faci chiar şi cele mai simple activităţi. Când te simti slăbit şi capacitatea de concentrare este afectată.

Produsele Coldrex tratează aceste simptome şi te ajută să îţi păstrezi mintea limpede ca să te poţi concentra pe ce ai de făcut.

Păstrează-ţi mintea limpede

În timp ce corpul tău se luptă cu răceala, gama de produse Coldrex te ajută să tratezi simptome cum ar fi:

  • dureri de cap şi dureri sinusale
  • nas înfundat sau nas curgător
  • dureri în gât
  • dureri musculare
  • febră

Pentru ca tu să rămâi cu mintea limpede

Coldrex MaxGrip Lemon

Pulbere pentru suspensie orală

Coldrex MaxGrip Lemon conţine concentraţia maximă* admisă într-un singur plic.
*1000 mg paracetamol

Coldrex MaxGrip Lemon

învinge simptomele gripei şi răcelii. Păstreaza-ţi mintea limpede.

Fiecare plic de Coldrex MaxGrip Lemon conţine:

  • 1000 mg paracetamol, o substanţă activă eficientă în calmarea durerilor şi reducerea febrei
  • 10 mg clorhidrat de fenilefrină, o substanţă activă cu rol decongestionant
  • 40 mg Vitamina C

Paracetamolul tratează durerile de cap şi durerile sinusale, durerile în gat, durerile musculare şi scade temperatura corpului în caz de febră.

Clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-te să respiri mai usor.

Vitamina C este o vitamină esenţială, inclusă pentru a compensa pierderile de vitamină C care pot apare în stadiile iniţiale de răceală şi gripă.

Nu este recomandată asocierea produsului cu alte medicamente care conţin paracetamol, alte medicamente decongestionante sau alte medicamente pentru răceală.

Pentru mai multe indicaţii, precauţii şi atenţionări verifică prospectul medicamentului.

UNDE LE GĂSIŢI

Coldrex Lemon

Pulbere pentru suspensie orală

Coldrex Lemon te ajută să ţii simptomele sub control dimineaţa, la prânz şi seara ca să redevii tu însuţi în orice moment al zilei.

Coldrex Lemon Eficient întreaga zi*, ca să redevii tu însuţi.
* Este eficient pe durata întregii zile, administrat conform prospectului, un plic la fiecare 4-6 ore.

Fiecare plic de Coldrex Lemon conţine:

  • 750 mg paracetamol, o substanţă activă eficientă în calmarea durerilor şi reducerea febrei
  • 10 mg clorhidrat de fenilefrină, o substanţă activă cu rol decongestionant
  • 40 mg Vitamina C

Paracetamolul tratează durerile de cap şi durerile sinusale, durerile în gat, durerile musculare şi scade temperatura corpului în caz de febră.

Clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-te să respiri mai usor.

Vitamina C este o vitamină esenţială, inclusă pentru a compensa pierderile de vitamină C care pot apare în stadiile iniţiale de răceală şi gripă.

Nu este recomandată asocierea produsului cu alte medicamente care conţin paracetamol, alte medicamente decongestionante sau alte medicamente pentru răceală.

Pentru mai multe indicaţii, precauţii şi atenţionări verifică prospectul medicamentului.

UNDE LE GĂSIŢI

Coldrex Honey & Lemon

Pulbere pentru suspensie orală

Coldrex Honey & Lemon te ajută să ţii simptomele sub control dimineaţa, la prânz şi seara ca să redevii tu însuţi în orice moment al zilei.

Coldrex Honey & Lemon
Eficient întreaga zi*, ca să redevii tu însuţi.
* Este eficient pe durata întregii zile, administrat conform prospectului, un plic la fiecare 4-6 ore.

Fiecare plic de Coldrex Honey & Lemon conţine:

  • 750 mg paracetamol, o substanţă activă eficientă în calmarea durerilor şi reducerea febrei
  • 10 mg clorhidrat de fenilefrină, o substanţă activă cu rol decongestionant
  • 40 mg Vitamina C

Paracetamolul tratează durerile de cap şi durerile sinusale, durerile în gat, durerile musculare şi scade temperatura corpului în caz de febră.

Clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-te să respiri mai usor.

Vitamina C este o vitamină esenţială, inclusă pentru a compensa pierderile de vitamină C care pot apare în stadiile iniţiale de răceală şi gripă.

Nu este recomandată asocierea produsului cu alte medicamente care conţin paracetamol, alte medicamente decongestionante sau alte medicamente pentru răceală.

Pentru mai multe indicaţii, precauţii şi atenţionări verifică prospectul medicamentului.

UNDE LE GĂSIŢI

Coldrex Junior HotRem

Pulbere pentru suspensie orală

O băutură caldă cu gust plăcut de lămâie pentru ameliorarea simptomeler de răceală şi gripă la copii cu vârsta între 6-12 ani.

Fiecare plic de Coldrex Junior HotRem conţine:

  • 300mg paracetamol, o substanţă activă eficientă în calmarea durerilor şi reducerea febrei
  • 10 mg clorhidrat de fenilefrină, o substanţă activă cu rol decongestionant
  • 40 mg Vitamina C

Paracetamolul tratează durerile de cap şi durerile sinusale, durerile în gat, durerile musculare şi scade temperatura corpului în caz de febră.

Clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-te să respiri mai usor.

Vitamina C este o vitamină esenţială, inclusă pentru a compensa pierderile de vitamină C care pot apare în stadiile iniţiale de răceală şi gripă.

Nu este recomandată asocierea produsului cu alte medicamente care conţin paracetamol, alte medicamente decongestionante sau alte medicamente pentru răceală.

Pentru mai multe indicaţii, precauţii şi atenţionări verifică prospectul medicamentului.

UNDE LE GĂSIŢI

Coldrex Junior comprimate filmate

Comprimate filmate

Coldrex Junior comprimate filmate sunt indicate copiilor cu vârsta între 6-12 ani pentru înlăturarea simptomelor din răceală şi gripă.

Fiecare comprimat filmat de Coldrex Junior conţine:

  • 250 mg paracetamol, o substanţă activă eficientă în calmarea durerilor şi reducerea febrei
  • 10 mg clorhidrat de fenilefrină, o substanţă activă cu rol decongestionant
  • 40 mg Vitamina C

Paracetamolul tratează durerile de cap şi durerile sinusale, durerile în gat, durerile musculare şi scade temperatura corpului în caz de febră.

Clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-te să respiri mai usor.

Guaifenezina este un expectorant care fluidifică secreţiile respiratorii şi ameliorează tusea productivă.

Nu este recomandată asocierea produsului cu alte medicamente care conţin paracetamol, alte medicamente decongestionante sau alte medicamente pentru răceală.

Pentru mai multe indicaţii, precauţii şi atenţionări verifică prospectul medicamentului.

UNDE LE GĂSIŢI

De unde pot sa cumpăr?

Daca doreşti să achiziţionezi produse Coldrex, le poţi procura din orice farmacie.

Urmăreşte reclama TV